EVDEKİ GEÇİMSİZLİĞE ŞİFA MUHTEŞEM! Bakara Suresi (TAMAMI)

EVDEKİ GEÇİMSİZLİĞE ŞİFA MUHTEŞEM! Bakara Suresi (TAMAMI)

Admin Yorum yapılmamışOkuyan: Kabe imamı Şeyh Mahir al Mu’ayqali

Kur’an-ı Kerim Okumaya Başlarken Okunacak Dua:

Allâhümme bil’hakkı enzeltehû ve bil’hakkı nezel. Allâhümme azzim rağbetî fîhi vec’alhü nûrân libasarî. Ve şifâen lisadrî. Allâhümme zeyyin bihî lisânî ve cemmil bihî vechî ve kavvi bihî cesedî. Verzuknî tilâvetehû alâ tâatike ânâe’lleyli ve etrâfe’nnehârî. Vahşurnî mean’nebiyyi Muhammedin sallallâhü teâlâ aleyhi ve selleme ve âlihil’ahyâr.

Türkçe meali;

Allahım! hak ile inzal buyurduğun,gönderdiğin kur’anı kerim hürmetine,efendimize nazil olan (gelen) kur’an-ı mübin hatırı için, senden yardım istiyorum. Allahım! Kur’an’a karşı rağbetimi (istek ve arzumu, sevgi ve aşkımı) arttır. Onun nuru ile gözlerimi aydınlık kıl, onun fevz ü bereketiyle gönlüme şifa ver. Allah’ım! Kur’an’ın ile dilimi süsle,yüzümü güzelleştir (yüzümü ilahi nurunla nurlandır). Vücudumu Kur’an’la güçlendir. (Allah’ım! Kur’an’dan maddi,manevi fevz ü bereket alan kullarının içine beni de dahil et). Beni Kur’an okumakla rızıklandır, gece ve gündüz kur’an okumamı nasip et ve beni, kıyamet günü sevgili Peygamberimiz Hazret-i Muhammed (s.a.v.)ile ve Onun (s.a.v.) al ve ashabiyle (r.a.) haşret (dirilt).

BAKARA SURESİNİ OKUMANIN VE DİNLEMENİN FAZİLETİ

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
Ey Allâh’ım! Kur’ân’ı bize hak olarak indirdin. O da hak olarak indi… Allâh’ım! Kur’ân’a rağbetimi artır. Onu gözümüzün nûru, kalbimizin şifâsı kıl. Ey Allâh’ım! Lisânımızı onunla zînetlendir ve güzelleştir. Kur’ân’la yüzümüzü güzelleştir ve vücûdumuza kuvvet ver. Gece ve gündüz dâim Senin rızân için onu okumayı bahşet. Yârabbi! Beni Peygamber (s.a.v.) ve O’nun güzide âilesiyle haşreyle. Kur’ân’ı Rahmân’ın rızâsı için, ehl-i îmân kabirlerinin aydınlanması için, Resûllerin nur saçan dolunayı, Nebîlerin Efendisi ve Güneşi olan (s.a.v.) Efendimizin rûhu için, şeytanın kovulması, günâhlarımızın affı, tevbelerimizin kabûlü için, derecelerimizin yükselmesi için, ateşten kurtulmak ve îmânımızın bekâsı için, Rahmân’a kavuşmak için, Âlemlerin Rabbi olan Allâh’a hamd için, (eğer kur’an dinleyeceksiniz) niyet ettim Allah rızası için Kur’an dinlemeye.(eğer kur’an okuyacaksanız) niyet ettim Allah rızası kur’an okumaya diye niyet edin inşaAllah.Allah kabul etsin.

FAZİLETİ: Evinizde hergün televizyondan,radyo veya internetten Bakara suresini dinleyin ne kadar huzur verdiğini evinizi koruma altına aldığını evdeki huzursuzluk,geçimsizliğin geçtiğini göreceksiniz inşaAllah.
*** Bakara Suresi 286 âyetlik ve tam 50 sayfalık bir Kur’ân suresidir.
Öyle ki Kur’ân’ın en uzun sûresi olan Bakara Sûresi hem dünyanın hazinesidir, hem de cennetin…
Hem dünya şerlerinden korur insanı hem de âhiret tehlikelerinden…
Hem bize yetiyor her şeyiyle hem de ailemize, çoluk çocuğumuza…
Medenî bir sûredir Bakara Sûresi. Medine-i Münevvere’de nazil olmuş, kıyamete kadar gelecek olan insanlara medeniyet dersi vermiş, insanca yaşamanın sırlarını göstermiştir.
Dünya huzuru mu istersiniz, âhiret saadeti mi; hepsi, doyasıya, bütünüyle sûrenin başından sonuna kadar ince ince anlatılmış, bildirilmiş.
Bütün bir insanlığın kurtuluş yolları bazısı yarım sayfayı, bir sayfayı bulan âyetlerle anlatılmış…
“Evlerinizde Bakara Sûresi’ni okuyun. Çünkü Bakara Sûresi’nin okunduğu eve şeytan girmez.”
“Evlerinizi mezar yapmayın. Orada namaz kılın. Şüphesiz şeytan,
Bakara Sûresi’nin okunduğunu işittiği evden kaçar.”
“Her şeyin bir zirvesi vardır. Kur’ân’ın da zirvesi Bakara Sûresi’dir. Bu sûreyi gündüz okuyan kimsenin evine üç gün şeytan girmez. Geceleyin okuyanın evine de üç gece giremez.
”Bir eve şeytan giremezse, başını kapıdan içeri bile sokamazsa, o evde bir tartışma, bir huzursuzluk, bir kavga, bir bereketsizlik, bir geçimsizlik olur mu? Çünkü saydığımız bütün bu tersliklerin sebebi şeytandan başkası değildir.”
”Şeytanın defedilip içeri alınmamasıyla kalmıyor mesele, bir de cennet tacı giydiriliyor sûreyi okuyanlara…”
“Kim Bakara Sûresi’ni okursa kendisine cennette bir taç giydirilir.”

*** Bu müjdeleri Efendimizin (sallallahu aleyhi ve sellem) mübarek lisanından öğreniyoruz:
“Kur’ân’dan iki âyet vardır ki, onlar şifadır, onları Allah sever. Bunlar, Bakara’nın son iki âyetidir.”
Aynı zamanda Peygamberimize bir Miraç hediyesi olan, bizim “Amenerrasûlü” olarak bildiğimiz ve her yatsı namazından sonra okuduğumuz bu iki âyeti Peygamberimiz şu sözleriyle metheder:
“Allah Bakara Sûresi’ni iki âyetle tamamladı ve onları Arş-ı Ala’nın altındaki hazinesinden ihsan etti. Onu öğrenin ve çoluk çocuğunuza öğretin. Çünkü o namazdır, Kur’ân’dır ve duadır.”
“Allah, gökleri ve yeri yaratmadan iki bin sene önce bir kitap yazdı. Bu kitaptan Bakara Sûresi’nin sonundaki iki âyeti indirdi. Bu âyetleri evinde okumayan kimseye peş peşe üç gün şeytan musallat olur.”

Comments

0 comments

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir