Allah Senden Vazgeçer mi Hiç? | Umudun Yoksa Dinle! | Musab Balkanlıoğlu

Allah Senden Vazgeçer mi Hiç? | Umudun Yoksa Dinle! | Musab Balkanlıoğlu

Admin Yorum yapılmamışAllah’a küsen bir serçenin hikayesinden yola çıkarak Rabbimizin (cc) bizden vazgeçmediğini bu videoyu izledikten sonra anlayacaksınız. Ümidinizi asla kaybetmeyin ve her ne şartta olursa olsun Allah’ın sizi sevdiğini unutmayın!

Seslendiren: Musab Balkanlıoğlu
Müzik: Berkay Çandır | Kurak
Müzik için Berkay kardeşime çok teşekkür ediyorum.

🔔 ABONE OL ➤ https://goo.gl/tlwsr7
📌Kainat (Hayvanlar Alemi) ► https://goo.gl/dJ8BDC
📌Aşka Giden Yolculuk (Hadis-Peygamber ve Sahabe Hayatları) ► https://goo.gl/ZpAFrS

Bir gün bir serçe, Allah’a küsmüştü. Günler geçiyordu ve serçe Rabbine bir şey demiyor, O’nunla konuşmuyordu. İçine kapanmış, derin bir hüzne boğulmuştu. Melekler merakla Allah’a serçeyi soruyorlardı ve her defasında Allah, meleklere “O gelecek!” diye cevap veriyordu. “Çünkü onun sesini duyacak tek varlık benim ve onun minik kalbindeki derdini anlayacak olan da yalnız benim.” diyordu.

Bir zaman sonra serçe; kalbi hüzün, gözü yaşla dolu bir halde bir ağacın dalına kondu. Hiçbir şey söylemiyordu, öyle sessiz sessiz bekliyordu. Allah, serçeye seslendi:

-Söyle bana! Canını sıkan ve kalbini hüzne boğan derdin nedir?

Melekler serçe ne söyleyecek diye ona bakıyordu. Serçe mahzun, biraz da sitemli ses tonuyla:

-Küçük bir yuvam vardı. Yorulduğumda dinlendiğim, üşüdüğümde sığındığım. Kimseyi rahatsız etmiyordum ve kocaman dünyada ufacık bir yerdi, kimsenin yerini dar etmiyordu. Sen onu da bana çok gördün, neydi o zamansız fırtına? Esip yıktı yuvamı ve beni yuvasız bıraktı.

Artık konuşamadı serçe, sözleri boğazında düğümlendi. Sessizlik Arş-ı Rahman’da yankılanıyordu ve melekler başlarını eğmiş Allah’ın vereceği cevabı bekliyordu. Allah:

-Ey serçe! Sen benim kulum değil misin?

-Elbette kulunum Allah’ım!

-Öyleyse niye benim yapıp ettiklerime razı olmuyorsun da bilmediğin bir şeyi sorguluyorsun?

Serçe boynunu bükmüştü. Yüce Allah şöyle seslendi:

-Ben size demedim mi! Sizin hayır bildiğinizde şer, şer bildiğinizde hayır olabilir diye?

Serçe suçluluk içinde başını eğiyordu. Sonra cevap verdi:

-Dedin Allah’ım.

-O halde neden hikmetini bilmediğin şeyleri sorguluyorsun?

Serçe hiçbir şey söyleyemedi. Mutlaka yuvasının yıkılışında bir hikmet vardı ama neydi o? Yüce Allah, meleklerin de serçenin de merak ettiği o hikmeti açıkladı:

-Sen, o yuvanda dinlenirken seni avlamak isteyen bir yılan yuvana doğru geliyordu. Seni yılandan korumak için fırtınaya emrettim yuvanı yıksın diye. Böylece sen oradan uzaklaşarak yılandan kurtuldun. Nice belalar var ki muhabbetimle senden uzaklaştırdım. Oysa sen, kuşatıcı muhabbetimi görmüyor, geçici belalardan dolayı bana düşman oluyorsun. ( Mahmut Ulu, Hacı Bayram-ı Veli kitabından)

KESİNLİKLE İZLEMENİZ GEREKEN VİDEO ALBÜMLERİM:
Musab Balkanlıoğlu Şiirleri ➤ https://goo.gl/VkJ91B
Mevlana’dan Özlü Sözler ➤ https://goo.gl/r218Eq
Kubbe-i Aşk Videoları (İslam ve Aile) ➤ https://goo.gl/7BsXoJ

Es-Selamu Aleykum ve Rahmetullah;
Ben Musab Balkanlıoğlu! Kanalımızı daha çok ilahi aşk üzerine kurulmuştur. Kur’an ve hadis ışığında ehli sünnet itikati üzerine kurulan hayatımızı bu yönde sürekli yineleyerek imanımızı sağlam tutmaya yönelik sohbetler, videolar hazırlamaya çalışıyorum. Kendi seslendirdiğim şiirler, sohbetler, kıssaları da kanalımızda bulabileceksiniz. Beni facebook ve instagram sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz. Takipte kalmanız dileğiyle!

Comments

0 comments

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir